• #Erasmus+

• Wizyta uczniów i nauczycieli z Francji  i Grecji - Zajęcia otwarte. Na pełną fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego i profilu FB

• Iskierka Jedenastki-zapraszamy do lektury !

• BAĆ  SIĘ,  CZY  NIE  BAĆ?  OTO  JEST  PYTANIE!

Nowe_wydanie_Iskierki_Jedenastki.pdf

Z tego numeru gazetki, krok po kroku, dowiecie się kto dba o wasze zęby, jak się o nie troszczyć, czego unikać i co warto robić, by mieć piękny i zdrowy uśmiech. Działania zgodnie ze wskazówkami zapisanymi w gazetce spowodują, że wasze zęby będą powodem do dumy. Ponadto będziecie mogli odpowiedzieć na pytania dwóch ankiet, które uświadomią wam, czy macie zadbane zęby i czy właściwie o nie dbacie. Gazetka zawiera ponadto różne łamigłówki, które lubicie, takie jak: zagadki, labirynt, litery z ukrytymi wśród nich wyrazami. Ponadto w czasopiśmie znajduje się przywieszka na drzwi, którą po wydrukowaniu gazetki należy wyciąć i skleić, a która to przypominać będzie o codziennym myciu zębów. Mamy nadzieja, że lektura czasopisma wpłynie na to, że dwa razy w roku odwiedzicie swojego lekarza - dentystę, a to z kolei spowoduje, że wasze uśmiechy będą piękne, bo zdrowe!

• Informacje o klasie sportowej

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW SPORTOWYCH

W roku szkolnym 2024/2025 w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11 planowane jest utworzenie jednego oddziału sportowego składającego się z grupy dziewcząt i chłopców grupy liczącej do 24 uczniów.

W klasie sportowej uczniowie będą realizowali cztery godziny podstawy programowej z wychowania fizycznego i sześciogodzinne szkolenie sportowe piłki siatkowej.
            W ramach prowadzenia klasy sportowej szkoła będzie współpracowała z Klubem UKS
            Orzeł Biały Piekary Śląskie oraz brała udział w rozgrywkach ŚZPS.

Do oddziału sportowego przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne z uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły lub poza obwodem szkoły na podstawie wniosku złożonego przez rodziców.

W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział kandydaci:
            1. których rodzice/prawni opiekunowie złożyli wniosek do klasy sportowej,
            2. posiadający bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,
            3. którzy posiadają pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów na uczęszczanie
            kandydata do oddziału sportowego i uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej,
            4. których rodzice/prawni opiekunowie złożyli oświadczenie o zapoznaniu się z naborem i regulaminem klasy sportowej.
            W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale sportowym, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod
            uwagę wyniki prób sprawności fizycznej.

• #Erasmus+ #History and memory #eTwinning

Uczniowie uczestniczący w projekcie Erasmus+ i eTwinning z klas 7 i 8 wybrali się do Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRS w 1945r., które znajduje się w Radzionkowie. Poznali trudną historię tego regionu i tragedię, która miała miejsce tutaj pod koniec II wojny światowej.

• Dzień Nauki Polskiej.

• 19.02 obchodzimy 551 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. W tym dniu od 5 lat obchodzimy też Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę książek poświęconych wybitnym polskim umysłom. Zapraszamy do poznania historii powstania odkryć i wynalazków, które służą nam na codzień.

• Oferta szkół średnich.

• Zebrania z rodzicami były  okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną piekarskich szkół ponadpodstawowych dla rodziców klas ósmych: ➡️Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śl. I LO im. Króla Jana III Sobieskiego ➡️Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych ➡️Zespołu Szkół nr 1.   Wiceprezydent Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota wraz z przedstawicielami szkół średnich oraz Dyrektor MSP nr 11  Grażyną Twardoch zaprezentowali bardzo szeroką ofertę i bazę dydaktyczną piekarskich szkół średnich. Paweł Słota  zachęcał uczniów i rodziców do kontynuacji nauki w naszym  mieście argumentując decyzję min. wysoką  zdawalnością matur, egzaminów zawodowych, bardzo dobrą bazą dydaktyczną oraz bezpieczeństwem.

• ❤️Jesteście wspaniali ❤️

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom uczniów MSP 11 za pyszne ciasta, które zostały sprzedane podczas tegorocznego  koncertu noworocznego. Dochód z ich sprzedaży wyniósł 4170, 77 gr. Po dodaniu zysku uzyskanego z kiermaszu (2287,90 zł) uzyskaliśmy  piękną kwotę 6459,67 zł To wszystko dzięki Wam, drodzy Rodzice i Dziadkowie!

• Dziękujemy Radzie Rodziców!

• Coraz piękniejsza jest nasza  Jedenastka. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Rady Rodziców  pojawiły się nowe wykładziny, dekoracje na korytarzach oraz przed wszystkim: Fontanny wody pitnej, które można spotkać na każdym piętrze oraz przy wejściu do szatni na parterze.