• Dni z Dysleksją

• W pierwszym tygodniu listopada, obchodziliśmy Dni z Dysleksją. W poniedziałek, na szkolnym korytarzu ukazała się gazetka informującą o powyższym zagadnieniu. W kolejnych zaś dniach odbył się konkurs dla klas I-III. We wtorek uczniowie klas pierwszych wykazali się pięknym, kształtnym i poprawnym pisaniem. W środę uczniowie klas drugich pokazali, że potrafią czytać ze zrozumieniem. W czwartek zaś uczniowie klas trzecich przekonali nas, że znają zasady ortograficzne i potrafią je zastosować w określonych wyrazach. Po sprawdzeniu prac uczestników konkursu okazało się, że wśród klas I wygrał Adam Chrzan uczeń klasy Ib, wśród klas II Zosia Romańczyk z klasy II a i Martyna Polok z lasy II b, zaś wśród klas III Alicja Kus z klasy III c. Zwycięzcom gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W Jedenastce obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Komisje Egzaminacyjne utworzone przez uczniów  klas 6a i 7c sprawdzały wiedzę z tabliczki mnożenia. Wszyscy chętni losowali los z 5 zadaniami z tabliczki mnożenia. Kto w czasie 3 minut podał wszystkie prawidłowe odpowiedzi, otrzymał legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia, która uprawnia do otrzymania oceny celującej z matematyki w kategorii aktywność. Dorośli pracownicy szkoły również mieli okazję pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia. Wszystkim zdobywcom tytułu  „Eksperta Tabliczki Mnożenia” gratulujemy !  W Galerii koniecznie zobaczcie jak przebiegała ta akcja w naszej szkole.

• Odblaskowa szkoła

Uczniowie Jedenastki wykazali się niesamowitą kreatywnością, tworząc makietę miasta oraz sygnalizatory świetlnez wykorzystaniem klocków Korbo. To wspaniały sposób na naukę o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz znaczeniu odblasków.

• Dzień Postaci z Bajek

• Odbędzie się w naszej szkole dnia 22 listopada (środa). Zachęcamy do przebrania się w tym dniu za dowolną postać ze świata bajek.  Młodszych uczniów zapraszamy na dyskotekę i przedstawienie "Witajcie w naszej bajce": - 10.25-11.25- klasa 1a,2a,2b,3b,3c - 12.15-13.20- klasa 1b,1c,2c,3a.
            Dyskoteka dla poszczególnych klas odbędzie się na długiej przerwie.

• Miejski Konkurs Ekologiczny

• W naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie organizowany przez naszą szkołę we współpracy z Ekodoradcą Gminnym w Urzędzie Miasta. Uczniowie piekarskich szkół wykazali się szeroką wiedzą ekologiczną. Pierwsze miejsce zajął Dawid z MSP 5, drugie miejsce - Emilia z MSP 12 a trzecie - Weronika z MSP 2.  Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy wiedzy!

• #erasmus+ #historyandmemory

• Od grudnia ubiegłego roku grupa nauczycieli naszej szkoły wraz z partnerami z Francji i Grecji przygotowywała projekt Erasmus+. Komisja pomyślnie go zaakceptowała i od września wraz z chętnymi uczniami klas siódmych i ósmych przystąpiliśmy do jego realizacji. Temat naszego projektu to "Historia i Pamięć: od okropności II wojny światowej do obrony praw człowieka". Aktualnie nauczyciele naszej szkoły uczestniczą w wizycie roboczej. W tym czasie planowane są szczegółowe zadania dla uczniów, harmonogram oraz wizyty uczniów z krajów partnerskich.

• Świętujemy rocznicę Odzyskania Niepodległości

•  "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem" Pod takim tytułem społeczność  Jedenastki uczestniczyła w akademii z okazji 105Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na relację z tej uroczystości zapraszamy do albumu fotograficznego i profil FB szkoły.

• Odblaskowa szkoła

• Uczniowie klasy 4b wiedzą doskonale po co są odblaski 👍 Ta wiedza jest potrzebna każdemu z nas i zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego 👍 powinniśmy mieć na sobie odblask. Kuba, który właśnie przyszedł do szkoły, jest świetnym tego przykładem. ➡️Jakie inne odblaski możemy nosić 🤔 w Internecie znajdziecie całą gamę wzorów i kolorów 👍

• Klasa Ia w bibliotece

• Nowa galeria Klasa Ia w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

30 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci poznały jej księgozbiór i zasady wypożyczania książek. Podczas zajęć każy młody czytelnik wypożyczył swoją pierwszą lekturkę.

• Listopadowe wydanie Iskierki Jedenastki

• Drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy ,,Iskierki Jedenastki"!

Listopadowe_swieta_-Iskierka_Jedenastki.pdf

Listopad to miesiąc, który obfituje w święta i uroczystości. 1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, 2 - Dzień Zaduszny, 11 - Narodowe Święto Niepodległości, 21 - Dzień Życzliwości i Pozdrowień, a 29 - Andrzejki. Ten numer gazetki poświęcamy bardzo ważnemu dla wszystkich Polaków wydarzeniu - Narodowemu Świętu Niepodległości. Wspomnimy również o Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Zachęcamy Was do przeczytania czasopisma i rozwiązania zawartych w nim zadań. Pamiętajcie, że gazetkę możecie wydrukować.