• Postaw na zdrowie !

• Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w IX edycji miejskiej akcji profilaktycznej „Postaw na Zdrowie”, w ramach której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Działania prowadzone będą w październiku w placówkach opieki zdrowotnej znajdujących się na terenie miasta. Akcja rozpocznie się już 3 października i potrwa aż do 28 października.

• Nowe wydanie "Iskierki Jedenastki"!

• Iskierka_Jedenastki_wrzesien_2022.pdf

Jak co roku wakacje upłynęły stanowczo za szybko i już zaczyna się odliczanie dni do kolejnych. By choć trochę złagodzić żal związany z powrotem do rannego wstawania, odrabianiem zadań domowych i nadejściem szarych, chłodnych dni warto poczytać pierwszy w tym roku szkolnym numer ,,Iskierki Jedenastki”.  Znajdziecie w nim wiadomości o tym, jak to było w szkole dawno, dawno temu. Humor poprawią wam zamieszczone w gazetce łamigłówki, szarady i zadania na spostrzegawczość.
            Zatem – dobrej zabawy!

• Młodzieżowa Rada Miasta

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie kadencji 2022/2023 odbędą się, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Wesołowskiego – 3 października 2022 r. Możliwość kandydowania do młodzieżowej rady mają uczniowie i wychowankowie domów kultury posiadający prawo wybierania, zamieszkujący na terytorium miasta i posiadający nieposzlakowaną opinię.

W szkołach wybory będą przeprowadzały powołane przez dyrektorów szkolne komisje wyborcze. Każda szkoła podstawowa wybiera w tym roku jednego przedstawiciela do MRM, zaś szkoły ponadpodstawowe – dwóch. Mieszkańcy Piekar uczący się poza miastem wybierani są innym trybem. Zbierają podpisy poparcia wśród mieszkańców. Mandat obejmą 3 osoby z najwyższym poparciem. Dwa mandaty przewidziane zostały dla Młodzieżowego Domu Kultury.

Kadencja młodzieżowej rady trwa jeden rok szkolny.

Rejestracji kandydatów do wyborów w szkołach może dokonać samorząd uczniowski lub grupa licząca co najmniej 10 uczniów. Stosowna informacja została przesłana do szkół. Wszelkie informacje, dokumenty i formularze dostępne są również w Biurze Rady Miasta w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zgodnie ze statutem MRM – prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) w swoim okręgu ma każdy uczeń klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej, każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej będący mieszkańcem Piekar Śląskich, z wyłączeniem uczniów szkół dla dorosłych.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Rady Miasta (Urząd Miasta ul. Bytomska 84) tel. 32 39 39 384 oraz koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie radny Łukasz Ściebiorowski pod numerem tel. 503-722-741.

• Godziny pracy pedagogów szkolnych.

• Beata Płachta-pedagog szkolny

poniedziałek 8.00-13.30   wtorek-11.30-15.30

środa 8.00-13.30    czwartek 8.00-11.30     piątek 9.00-13.00

Dorota Bugała - pedagog specjalny
            czwartek-12.00-15.00      piątek 12.00-15.00

Barbara Fricowska - pedagog specjalny
            poniedziałek - 9.30 - 14.30    środa - 7.00 - 14.00

• Laboratoria Przyszłości

• Klasa 3c polubiła klocki konstrukcyjne Karbo zakupione w ramach programu "Laboratorium przyszłości". Na pierwszych zajęciach dodatkowych uczniowie tworzyli oprócz własnych projektów, auta typu Hummer i sygnalizator świetlny.

• Piłka ręczna ! Informacje o naborze.

• Nabór na zajęcia z piłki ręcznej prowadzony jest w szczególności dla chłopców z rocznika 2012.  Zajęcia odbywać będą się 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych i co ważne, będą bezpłatne.  W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości można kontaktować się telefonicznie lub mailowo
            ( numery telefonów oraz adres e-mail znajdują się w ulotce załączonej do wiadomości)

• Gratulacje dla Finalistów !

• Nasze wspaniałe Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu : W Tandemie Siła

Julia Lapok

Iga Mazur

Zdobyły 3 miejsce

Serdecznie Gratulacje i uznanie dla Alana , który z Mamą nagrał filmik wyróżniony w finale !

• Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości".

Uczniowie będą korzystali z tych urządzeń w czasie zajęć szkolnych.

• Profilaktyka i Bezpieczeństwo

• Ważne tematy z szeroko pojętą profilaktyką oraz bezpieczeństwem, dotyczące uczniów omawiała Aleksandra Zydyk oraz policjanci Komendy Miejskiej w Piekarach Śląskich.

Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Żegnajcie wakacje, Witaj Szkoło!

• To wyjątkowe rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023

Nowe szatnie i wystrój szkoły mieli okazję zobaczyć Goście

Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj

Przewodniczący Rady Miasta Pan Tomasz Wesołowski