• Budżet obywatelski.

• Szanowni Państwo,

od 6 lutego do 27 marca 2023 trwa nabór projektów do X edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wprowadzamy nowość, czyli podział na duże i małe projekty.

Duże projekty obejmują pulę 1 750 000 zł z maksymalną wartością jednego projektu do 800 000 zł, małe projekty mają pulę 250 000 zł z maksymalną wartością jednego projektu wynoszącą do 50 000 zł. Całość budżetu obywatelskiego to nadal 2 000 000 zł.

Zgłaszane mogą być zarówno projekty "twarde", do których należą inwestycje, jak i "miękkie", czyli projekty społeczne. Więcej informacji,  w tym formularz zgłoszenia projektu oraz przykładowy cennik, znajdziecie Państwo na stronie http://obywatelski.piekary.pl/. Gotowy dokument można złożyć w Urzędzie Miasta, przesłać go pocztą tradycyjną na adres: ulica Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie lub jego podpisany skan wysłać pocztą elektroniczną na skrzynkę pbo@piekary.pl. Zapraszamy do wspólnego zmieniania Piekar Śląskich!

• MKS Olimpia Piekary Śląskie zaprasza !

• Szanowni Rodzice ! MKS Olimpia Piekary Śląskie zaprasza chłopców z rocznika 2013 na darmowe, popołudniowe zajęcia z piłki ręcznej. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki o godz. 16.30 w sali gimnastycznej w MSP2. W najbliższy poniedziałek, 27 lutego, dla chłopców z klas III przeprowadzone zostaną pokazowe zajęcia w naszej szkole. Poprowadzą je przedstawiciele Klubu. Zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej w godz. 14.30 - 15.15. Zapraszamy

• Informacja pielęgniarki szkolnej

• Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje przeprowadzenie fluoryzacji w klasach I-VI. Aby przeprowadzić w/w zabieg prawidłowo i higienicznie zostaną zamówione szczoteczki jednorazowe z certyfikatem. Koszt zakupu dla jednego ucznia wynosi 2 zł. Pieniądze proszę wpłacać do wychowawców kals I-VI  w terminie do 27 lutego br.

• Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

• Aleksandra Knopek z klasy 8 c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrze i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Ola napisała wiersz pt. "Złodziej wspomnień", który został wysoko oceniony przez jury i umieszczony w wydanej "Antologii Poezji Dziecięcej" w tomie XIX. Serdecznie gratulujemy naszej "poetce" i życzymy dalszych sukcesów literackich.

• Nowe wydanie Iskierki Jedenastki !

Walentynkowa_iskierka_Jedenastki.pdf

Drodzy uczniowie naszej  Jedenastki!
            Mija kolejny miesiąc 2023 roku. Jest on szczególnie ważny dla tych, którzy kochają i chcą być kochani. Dokładnie 14 lutego obchodzić będziemy święto zakochanych –WALENTYNKI. Dlatego ten numer naszej szkolnej gazetki poświęcamy właśnie temu dniowi. Znajdziecie w nim walentynkową krzyżówkę i graficzne dyktando z sercem. Ponadto poczytacie ciekawostki o święcie zakochanych i o tym jak ono jest obchodzone w innych krajach. Dowiecie się kto może zostać walentynką oraz jak własnoręcznie wykonać upominek z okazji tego niezwykłego święta. Mamy nadzieję, że gazetka będzie dla Was inspiracją do wyznania osobom, która są Wam szczególnie bliskie ciepłych, przyjaznych uczuć.