• Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej.

• Uczniowie kl.3c zwiedzili  Kopiec Wyzwolenia. Zapalili znicz ku uczczeniu pamięci bohaterów poległych w powstaniach śląskich. W drodze powrotnej zatrzymali się przy Bazylice, aby odczytać pamiątkowe tablice.  Młodsze klasy zwiedziły ważne miejsca w naszym mieście i zapoznały się z ich historią.

• Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej.

• Wojsko polskie w średniowieczu. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Sabiny Kosmali opowiedzieli swoim młodszym kolegom i koleżankom o rycerstwie w Polsce. Odbyło się pasowanie na rycerza. Na zajęciach omawiane były również czasy wojennej okupacji, zakończone wypełnieniem karty pracy pod hasłem:
             JESTEM PATRIOTĄ.

• ETAP POWIATOWY WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW ZA NAMI!

• 🤗Znamy już wyniki etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników! 👍 Do Finału wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna z klas I – III zdobywając największą liczbę punktów w powiecie, uzyskując równocześnie tytuł Mistrza Powiatu. Mistrzynie Szkoły zdobyły 130/130 pkt.❗️👏 Są to: Alicja Kus (Ic), Marcelina Zelder (Ic) i Julia Liszczyk (IIb). Zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale! 💪Pozostałe drużyny w kategorii klas IV – VI (Maciej Malok [Vb]) i VII – VIII (Dominika Adamczyk [VIIb], Zofia Kostecka [VIIa] i Małgorzata Zaborowska [VIIa]) zdobyły tytuły I Wicemistrza Powiatu.
             Serdecznie gratulujemy! 👏

• Tydzień Nauk Matematycznych.

• W marcu w naszej szkole uczniowie zmagali się z konkursami w ramach Tygodnia Nauk Matematycznych.  Chętni  podpisywali się łamigłówkami w postaci sudoku, krzyżówek matematycznych lub ,, reklamowali wielokąty" z uwzględnieniem własności czworokątów. Wyłonieni zostali Mistrzowie Szybkiego Liczenia na poziomie poszczególnych roczników 👍 kl. IV Dawid Bugaj. 👍Kl. V Artur Śliwiński 👍 kl. VII Aleksandra Knopek  👍kl. VIII Damian Ostrzyżek.
            matematyczne cieszyły się zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Na fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego.
            Wystawa prac plastycznych, technicznych uczniów klas I - III wykonanych w ramach realizacji projektu ekologiczno - finansowego " Ziemia dla mnie - Ja dla Ziemi".

• Kwietniowe wydanie Iskierki Jedenastki

• Witajcie czytelniczki i czytelnicy ,,Iskierki Jedenastki"!

Kwietnowa_Iskierka_Jedenastki.pdf

Szkolny Klub Wolontariatu wciąż działa! W tym numerze informujemy Was jakie podejmował działania w miesiącu kwietniu. Będziecie mogli między innymi poczytać o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, Światowym Dniu Ziemi i Światowym Dniu Lekarzy Weterynarii. Ponadto  w gazetce znajdziecie ciekawostki o kotach i odpowiedź na pytanie ,,Czy można się z nimi zaprzyjaźnić?" oraz obrazki do pokolorowania , wyrazy, które należy ułożyć z rozsypanki literowej i labirynt przez który kot musi przejść, by zjeść swój przysmak - rybkę.

• Kiermasz wiosenny☘️🌷

• W poniedziałek zapraszamy na kiermasz wiosenny☘️🌷Przedmiotem sprzedaży będą przecudnej urody  ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na remont naszej szatni . Serdecznie zapraszamy🤗 Kiermasz będzie czynny 4,5 kwietnia oraz 11, 12 kwietnia w godzinach 10- 14.00

• 1 kwietnia

• Lekcja na opak🤭 czyli uczeń za biurkiem👍 i nauczyciel wspomagający na j.polskim w kl.4a👍