• Gratulacje dla recytatorów !

• We wtorek 23 kwietnia odbył się konkurs recytatorki dla szkół podstawowych.  Brawa należą się wszystkim uczestnikom  😃🥳 👏 szczególne wyróżnienie zdobyła  Amelia Kostrzewska z klasy 8a 😃oraz II miejsce w swojej kategorii wiekowej wyrecytowała Julia Kotyrba z klasy 2c 😃 Gratulacje dla wszystkich!!!👏😃 Byliście świetni!! 💥😃

• Najlepsi czytelnicy nagrodzeni🤗📖

• 16 kwietnia w bibliotece wręczyliśmy dyplomy uczniom biorącym udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.   ➡️📖Tytuł Mistrza Szkoły w kategorii kl.I-III otrzymały 🤗Alicja Kus i 🤗Marcelina Zelder,  ➡️📖I Wicemistrza Kalina Namysło. ➡️📖Pozostałym uczestnikom kl.I-VII wręczono Dyplomy Znakomitego Czytelnia.   Gratulujemy!  🤗📖Niech czytanie sprawia wam radość📖🤗

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 🚒🥈🥉 Bardzo dobre informacje z powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej! Nasi uczniowie z klasy 7a i 7c, Wojtek Herman i Justyn Kożuch, po wygranej w szkolnych eliminacjach, znów pokazali klasę zdobywając drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej! Gratulacje za świetny wynik! 👏👏🔥 Jesteśmy z Was dumni!

• Wiosenna Iskierka Jedenastki

• Drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy ,,Iskierki Jedenastki"!

Wiosenna_Iskierka_Jedenastki.pdf

Wiosna to pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Dlatego w tym numerze gazetki będziecie mogli właściwie pokolorować i poczytać ciekawostki o pierwszych, wiosennych kwiatach. Ponadto dowiecie się, co możecie zrobić dla naszej planety w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi. I w końcu jak wolontariusze z naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Drogowca i Transportowca, który przypada 26 kwietnia. Życzymy miłych chwil spędzonych z ,,Iskierką Jedenastki" i wiosennie pozdrawiamy.

• Brawa dla Maćka Maloka !

• Maciej Malok, uczeń klasy 7b zdobył 👍pierwsze 👍miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Mickiewiczowskim w kategorii klas 7-8. Maciej napisał pracę pt "Spotkanie po latach" o zakończeniu sporu pomiędzy dwoma bohaterami "Pana Tadeusza". Praca została odczytana podczas uroczystej gali, która odbyła się w szkole organizatora -Szkole Podstawowej nr 9 w Bytomiu. Wszyscy laureaci i ich opiekunowie  zostali przyjęci bardzo gościnnie w murach tej szkoły. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom Mariusza Wolosza, który osobiście gratulował zwycięzcom konkursu. Ogromne gratulacje Maćku 👏👏👏

• Przygoda z Hobbitem

• 11 kwietnia uczniowie kl.VI-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym o przygodach Hobbita zorganizowanym w naszej bibliotece. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością treści książki Tolkiena. Po sprawdzeniu prac wręczono nagrody najlepszem. Zwycięzcy konkursu: I miejsce Maciej Malok II miejsce Tymoteusz Michalik III miejsce Gabriela Boroń. Gratulujemy !

• Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

• 💙Różnimy się! Każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Podczas dzisiejszych aktywnych przerw uczniowie mogli zgłębiać tajemnice neuroróżnorodności. Tworzyli neuronową sieć powiązań i rozwijali wiedzę na temat funkcjonowania mózgu. Mieli okazję zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami, rozwijać empatię i zdolność rozumienia, że każdy człowiek jest wyjątkowy i wartościowy ze względu na swoje unikalne cechy 💙💙💙

• Góra Grosza-Podsumowanie Akcji

• Dziękujemy wszystkim Wam, którzy wzięli, a dokładnie wrzucili grosiki w ramach akcji ➡️Góra Grosza🤗👍  ➡️Zebraliśmy prawie 90 kg monet  (9 paczek po prawie 10 kg).  ➡️ wszystko dokładnie policzone ➡️Grosz do grosza👍 ➡️1005,17 zł ➡️17 Euro ➡️4 korony  Teraz spakowane w woreczki i kartony trafią do banku i szczytny cel ➡️ Dziękujemy 👍👏👍

• 📖 Pasowanie na czytelnika📖

• 21 marca uczniowie klas I wzięli udział w uroczystości 📖 Pasowania na czytelnika📖Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki i życzenia książki, które przedstawiły same "książki". Życzymy miłej lektury młodym czytelnikom.Na fotorelację z tego wspaniałego wydarzenia zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Piekarska Skrzyneczka

• Do naszej szkoły trafiła bardzo ważna, świetnie wyposażona  skrzyneczka, którą ufundował radny Daniel Pliszka. Składamy serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich uczennic i pracownic naszej  Jedenastki.

• Matematyczny konkurs !

• Uczniowie➡️ Marta, Zuzia, Artur i Radek uczestniczyli w wyjątkowym konkursie. ➡️Wygrywał dwuosobowy zespół, który w najkrótszym czasie 🫣zdobył największą liczbę punktów z rozwiązania zadań matematycznych napisanych w języku angielskim🫣. ➡️Z dumą ogłaszamy, że Marta z klasy 7a i Artur z klasy 7b zdobyli II miejsce wśród uczniów klas siódmych. Gratulujemy!!

• Dzień św. Patryka ☘️☘️☘️

• Zielono mi☘️Świętujemy☘️☘️☘️  dzień św. Patryka.  Jest radośnie i bardzo słodko☘️☘️☘️ Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za wspaniałe wypieki☘️☘️☘️

• Ekologiczne zajęcia.

• Za nami kolejny cykl zajęć z piekarskim Ekodoradcą. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Porozmawiajmy o powietrzu". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 4, 5, 7.